CHŘIBŠTÍ VČELAŘI
včelařský klub v přírodním parku Chřiby

ZO ČSV klub kroužek novinky fotogalerie videogalerie produkty kontakty

na co nesmí včelař v květnu zapomenout
(zdroj - časopis Včelařství)

 • na vystavení veterinárního povolení (osvědčení) pro kočování se včelstvy za snůškou (podmínkou je provedené vyšetření na mor včelího plodu a varroázu)
 • nahlásit na příslušný obecní úřad kočovné stanoviště a domluvit si umístění včelstev s vlastníkem pozemku
 • do 1. června nahlásit ZO ČSV požadavek na vyvíječ aerosolu (pokud ho bude objednávat), počet včelstev, která bude léčit proti varroáze (resp. jaká léčiva bude potřebovat)
 • do 5. června výbor základní organizace nahlásí okresnímu výboru požadavek na léčiva, vyvíječe, a počty včelstev ošetřených aerosolem v ukončené sezoně (včetně identifikačních údajů a podpisů osob, které toto ošetření provedly)
 • POZOR! Zmíněné úkony jsou nutnou podmínkou pro získání dotace podle nařízení vlády č. 197/2005 Sb., v aktuálním znění ("evropská dotace")

  svátek slaví - jména ČR Monika  autor webu - Miroslav Smatana - © 2011
  mob. 777 103 005, email: msmat@email.cz • nastavte si tyto stránky jako vaše domovské

  PARTNEŘI PODPORUJÍCÍ ČINNOST VK a VKM

  2016

  Ing. Martin Požár - jako soukromá osoba opakovaně podporuje činnost včelařského kroužku mládeže v Buchlovicích a propagační a vzdělávací činnost ZO ČSV Buchlovice

  HLAVNÍ SPONZOŘI
  oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích
  --- Český svaz včelařů z.s., Městys Buchlovice a Zlínský Kraj.


  KOPO Vladimír Obdržálek - Buchlovice - další ze sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  APIS Morava, s.r.o. - Bučovice - další ze sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  ALUCAST, s.r.o. - Tupesy - další ze sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  STAVSPEKTRUM, s.r.o. - Uherské Hradiště - další ze sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  BD Sensors, s.r.o. - Buchlovice - další ze sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  Obec Tupesy, Obec Zlechov, Obec Staré Hutě, Obec Břestek - okolní obce také podpořili oblastní kolo celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  Nefinanční pomocí podpořili oblastní kolo celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích - Archeo-skanzen a Živá voda Modrá, Státní hrad Buchlov a Státní zámek Buchlovice, Lesní správa LČR Buchlovice, kynologové z Agility klubu Zlechov a Kynologického klubu Břestek, včelař Štefan Strýček z Medlovic, keramika Kampanela z Buchlovic i náš pan starosta ing. Jiří Černý.


  2015

  Ing. Martin Požár - jako soukromá osoba podpořil činnost včelařského kroužku mládeže v Buchlovicích a jeho školní chovnou stanici včelích matek

  Zbirovia, a.s. - Zbiroh - z finnační podpory včelařského kroužku bude pokryta část nákladů na školní chovnou stanici včelích matek VKM

  Obec Tupesy, Obec Zlechov, Obec Staré Hutě, Obec Břestek - ze svých rozpočtů přispěly na osvětovou a vzdělávací činnost ZO ČSV + VKM a na opylovací službu ve své obci


  Městys Buchlovice - z rozpočtu obce městys každoročně přispívá na činnost ZO ČSV Buchlovice a včelařského kroužku mládeže, osvětovou a vzdělávací náplň, včelařský zájezd, včelařskou výstavu, příspěvek za opylovací službu v obci

  Rybárik, s.r.o. - Buchlovice - jeden z prvních sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.

  Nodis Interiors, s.r.o. - Buchlovice - další ze sponzorů oblastního kola celostátní dětské včelařské soutěže "Zlatá včela 2016" konané 16. a 17. dubna 2016 v Buchlovicích.


  2014

  Ing. Martin Požár - jako soukromá osoba podpořil činnost včelařského kroužku mládeže v Buchlovicích a jeho nově zřízenou školní chovnou stanici včelích matek

  Zbirovia, a.s. - Zbiroh - z finnační podpory včelařského kroužku bude pokryta část nákladů na pořízení školní chovné stanice včelích matek VKM

  Obec Tupesy, Obec Zlechov, Obec Staré Hutě, Obec Břestek - ze svých rozpočtů přispěly na osvětovou a vzdělávací činnost ZO ČSV + VKM a na opylovací službu ve své obci


  ALUCAST, s.r.o. - Tupesy - firma finančně podpořila včelařský kroužek mládeže - pokryla zbytek na pořízení školní chovné stanice včelích matek VKM a vzdělávací činnost ZO ČSV

  Městys Buchlovice - z rozpočtu obce městys každoročně přispívá na činnost ZO ČSV Buchlovice, osvětovou a vzdělávací náplň, včelařskou výstavu, příspěvek za opylovací službu v obci


  2013

  Zbirovia a.s. - Zbiroh - z opakované podpory včelařského kroužku na jaře 2013 budou pokryty náklady na pořízení skleněného nástavkového úlu v zámeckém parku pro zpestření zájmových exkurzí MŠ a ZŠ.

  Český zahrádkářský svaz - místní základní organizace Buchlovice - z tohtoročné podpory včelařského kroužku byly pokryty náklady na pořízení skleněného ukázkového úlu pro pořádání besed v MŠ, ZŠ, výstavách a pod.  Městys Buchlovice - z rozpočtu obce městys každoročně přispívá na činnost ZO ČSV Buchlovice, zejména na plošné léčení včelstev, osvětovou a vzdělávací náplň, včelařskou výstavu, příspěvek za opylovací službu v obci


  2012

  Český zahrádkářský svaz - místní základní organizace Buchlovice - koncem roku 2011 významným způsobem podpořila založení včelařského kroužku v Buchlovicích a to nákupem 3 úlů, základních pracovních a ochranných pomůcek pro malé včelaře. Chřibští včelaříci za tento vánoční dárek vroucně děkují.


  KOPO Vladimír Obdržálek - Buchlovice - firma ke konci roku 2011 finančně podpořila včelařský kroužek v Buchlovicích. Z těchto peněz budou dětem do 3 nových úlů pořízena z registrovaného chovu jejich vlastní včelstva.


  MUDr. František Němeček - Buchlovice - poskytl cenné informace o postupu při podezření na alergickou reakci při včelím bodnutí a zásobil včelařský kroužek mládeže potřebnými medikamenty. Současně dětem umožnil praktickou část včelařského vzdělávání na včelím stanovišti ve svém ovocném sadu.

  >>> tady pro zájemce několik informací o alergické reakci na včelí bodnutí <<<
  PREMO s.r.o., příslušenství pro výpočetní techniku - Buchlovice - z finnační podpory včelařského kroužku na jaře 2012 bude pokryta část nákladu na pořízení dřevěného včelníku pro včelí úly, který bude k vidění v zámeckém parku.

  Zbirovia a.s. - Zbiroh - z finnační podpory včelařského kroužku na jaře 2012 bude pokryta část nákladu na pořízení dřevěného včelníku pro včelí úly, který bude k vidění v zámeckém parku.

  CHEDO s.r.o. - Uherské Hradiště - barvy pro celý rok - barvy od této firmy zdobí náš zbrusu nový včelník v zámeckém parku Buchlovice.  Městys Buchlovice - z rozpočtu obce městys každoročně přispívá na činnost ZO ČSV Buchlovice, zejména na plošné léčení včelstev, osvětovou a vzdělávací náplň, příspěvek za opylovací službu v obci